Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 239 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

PEJZAŻE FANTASTYCZNE

Jednym z najbardziej spektakularnych kierunków twórczości Telemacha jest pejzaż...fantasyczny.

Krajobraz staje się pretekstem i tłem dla gry symboli i silnych emocji. Momentami niemal realistyczne zarysy gór, skał, równin i plaż stanowią obszar w którym opowiadane są historie pełne obaw, lęków, grozy, ale i zachwytu, współczucia, czy miłości.

Niektóre z tych niby-pejzaży noszą w sobie piętno wojny. Tej, którą artysta przeżył jako mały chłopiec i tych, które poprzez media rozgrywają się na naszych oczach i przez to budzą na nowo wspomnienia pełne grozy.

Pejzaże wojenne Telemacha ożywiają groźne niczym drapieżne ptaki sylwetki samolotów, odległe eksplozje i dymy pożarów. Inne zaś zaskakują wyłaniającymi się z nienacka szczątkami ludzi, zwierząt, czy konstrukcji. Artysta wytwarza w nich umiejętnie przygnębiający nastrój trwogi i poczucia dezintegracji, który znają tylko Ci, którzy widzieli kataklizm wojny na własne oczy.

Inne pejzaże mniej epatują symbolami, a bardziej odwołują się do naszej - ludzkiej skłonności do zachwytu przyrodą, jej przejawami i zjawiskami. Często niezrozumiałymi ale zawsze wprowadzającymi w nasze życie element dziecięcego zadziwienia i starczej zadumy.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  24 375  

Artysta:

TELEMACH
(Tilemachos Pilitsidis)

Znany w kręgach miłośników sztuki artysta malarz i pedagog. Mniej identyfikowany ze swoją twórczością literacką - wydał już 4 tomiki wierszy i książkę autobiograficzną "Bezsenne oko" oraz kilka esei.

Z urodzenia Grek z wyboru mieszkaniec Polski. Umysł wrażliwy, twórczy i eksperymentujący, łączący w swoich dziełach idee starożytnej Hellady i doświadczenia współczesności. Twórca wykraczający w swoich wizjach w pełną niewiadomych przyszłość...

O stronie:

Prezentacja twórczości artysty szerszemu odbiorcy, często nie odwiedzającego galerii i biur wystaw artystycznych, a nie pozbawionemu przecież wrażliwości na piękno...

Statystyki

Odwiedziny: 24375
Wpisy
  • liczba: 3
  • komentarze: 75
Galerie
  • liczba zdjęć: 76
  • komentarze: 33
Bloog istnieje od: 4183 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl